“Unde nu este lege, acolo nu este libertate!”
MOTTO:
“Sufletele seci trec prin viaţă fără să-i simtă dulceaţa”.
V.GOLDIŞ
A ieşit de sub tipar nr. 363 al publicaţiei regionale “Gazeta Munteniei”, periodic de informaţie social economică. Din cuprinsul acestei ediţii spicuim: Editorialul intitulat: Noapte bună, rațiune! – semnat de directorul Florenţ Mocanu, precum şi articole referitoare la: Târgoviște: Protest CNS Cartel Alfa, Argeș: Pericol pentru şoferi pe drumul județean (DJ) 703 E Pitești –Băbana, Buzău: SCM Gloria și-a anunțat retragerea din Liga 2, Jandarmeria Montană – o structură permanent prezentă în mijlocul turiștilor, Lucrări specifice sezonului de iarnă, Giurgiu: Produse de parfumerie susceptibile a fi contrafăcute, descoperite în Punctul de Trecere a Frontierei, PRO AGRO: ‟Doar fermierii sănătoși pot produce hrană sănătoasă”, Dâmbovița: Dumitru Ion este viceprimar al comunei Bărbuleţu, De Ziua Eminescului…, FSLI: ‟Protestele în educaţie vor fi inevitabile”, Nepăsarea pune gard între cetăţeni şi autorităţi.
“GAZETA MUNTENIEI” – ziarul tuturor muntenilor!






