15 feb. 2025
Ultima ora
Home / Actualitate / Dambovita, Titu: Spectacol la Casa de Cultura cu Echipa Zurli

Dambovita, Titu: Spectacol la Casa de Cultura cu Echipa Zurli

23 FEBRUARIE 2025 – ORA 18:00 – CASA DE CULTURA
Mulțumim din suflet, Titu!
Echipa Zurli vă mulțumește pentru entuziasmul și susținerea voastră. Toate biletele pentru spectacolul nostru de la Casa de Cultură din 23 februarie 2025, ora 16:00, au fost vândute într-un timp record.
Pentru a oferi tuturor șansa de a ne vedea, anunțăm un nou spectacol în aceeași zi, 23 februarie 2025, de la ora 18:00.
Echipa Zurli Maya Sorian, fiica lui Tanti Prezentatoarea, Mirela Retegan – femeia care a creat toată lumea Zurli – este însoțită de personajele iubite de toți copiii, păpușile vii care i-au colorat întreaga copilărie. Personajele Zurli – cele mai populare și îndrăgite mascote românești îi învață pe copii și implicit și pe părinți, despre prietenie, bunătate, creștere, generozitate.
Ideea, conceptul și textele aparțin Mirelei Retegan. Toate cântecele atât de îndrăgite și toate lecțiile de viață care se învață prin joc și joacă aduc Zurli Bucuria în inimile copiilor mici și mari. Din playlist nu lipsesc toate hiturile acestor generații reunite sub starea de spirit Zurli : “Am o căsuță mica”, “Aram sam sam”, “Zboară, zboară Vrăjimăturică”, “Mulțumesc”, “Vreau pupic de noapte bună” .
Vă așteptăm cu drag să facem din fiecare moment o joacă educativă și să ne bucurăm împreună de un spectacol de poveste!

Autor Florent MOCANU

Lasa un comentariu

Partners

traduceri autorizate Iasi