(Gazeta Munteniei, un ziar tiparit care are si varianta online)
Jurnalismul profesionist înseamnă apartenenţa la un corp profesional, o breaslă a celor care îşi câştigă existenţa din comunicarea cuvântului tipărit, iar mai apoi vorbit şi înregistrat ca imagine.Sunt foarte puţine redacţii care aleg decenţa. Credeţi că e nevoie de o lege a presei, care să elimine răul în acest domeniu care se prăbuşeşte în mizerie şi ridicol?



