25 iun. 2026
Ultima ora
Home / Actualitate / Credeti că e nevoie de o lege a presei?

Credeti că e nevoie de o lege a presei?

(Gazeta Munteniei, un ziar tiparit care are si varianta online)

Jurnalismul profesionist înseamnă apartenenţa la un corp profesional, o breaslă a celor care îşi câştigă existenţa din comunicarea cuvântului tipărit, iar mai apoi vorbit şi înregistrat ca imagine.Sunt foarte puţine redacţii care aleg decenţa. Credeţi că e nevoie de o lege a presei, care să elimine răul în acest domeniu care se prăbuşeşte în mizerie şi ridicol?

Autor Florent MOCANU

Lasa un comentariu