Pas cu pas, continuăm să facem din Titu un oraș mai curat, mai îngrijit și mai aproape de oameni. Faptele vorbesc, nu vorbele!, a transmis primarul Laurentiu Costache.
-Spații verzi și zone publice întreținute
-Am cosit iarba la biserica din Sălcuța și în mai multe zone din oraș
-Am întreținut Monumentul Eroilor din Titu-Târg și curtea Casei de Cultură
-Curățenie și igienizare
-Am igienizat fântânile publice, în cadrul acțiunilor periodice
-Am golit fosele pentru apa pluvială în cartierele Fusea și Sălcuța
-Lucrări de modernizare și investiții
-Au început lucrările de amenajare a platformei de gunoi din zona garajelor!
-Am finalizat construcția gardului, în regie proprie – cu oamenii din cadrul gospodăriei locale, care desparte zona garajelor de noua parcare de pe strada Str. Sublocotenent Cosmin Oprea – urmează amenajarea parcării și a stațiilor verzi!
-Se lucrează la instalarea noilor posturi trafo, din zona noii creșe și de pe strada N. Grigorescu!








