Deunăzi, am trecut prin oraşul teleormănean Videle, oprindu-mă pentru puțin timp, la Stația Petrom 7 Videle. Aici am fost sincer impresionat de modul cum arată staţia, la o primă vedere. Intrând în magazin aveam să constat că produsele erau frumos aranjate în frigidere. Totodată, am observat că angajații iubesc disciplina – asta în timp ce curățenia este la ea acasă. Aveam să aflu că siguranța a căpătat o infățisare aparte, dar în același timp rezistentă, cu un freamăt clar în Companie. Să nu ne încurcăm în cuvinte. Este vorba despre acelaşi lucru, chiar dacă vom spune că aceşti oameni sunt talentați sau că și-au descoperit chemarea. Există o chemare a profesorului, dar și a ceasornicarului, o chemare a brutarului, dar și a angajatului de la Stația Petrom 7 Videle. Asemenea oameni sunt îndemânatici. Ce bine ar fi dacă ar exista și alte benzinării ca cea de la Stația Petrom Videle. În concluzie, am fost foarte mulțumit de prestația acestor angajați, aducându-le cuvinte de apreciere.


