În timp ce România riscă să piardă miliarde de euro din Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), la Târgoviște lucrurile stau cu totul altfel.
Nu mai puțin de 16 contracte au fost semnate prin programul amintit, iar valoarea fondurilor atrase se ridică la aproape 300 de milioane de lei.
Vorbim de proiecte prin care s-au reabilitat școli și grădinițe, au fost realizate anvelopări termice de blocuri, s-au achiziționat autobuze electrice, s-au extins canalizări și multe altele.






