25 iun. 2026
Ultima ora
Home / Actualitate / RECUNOSTINTA SI GANDURI BUNE IN DUMINICA FLORIILOR

RECUNOSTINTA SI GANDURI BUNE IN DUMINICA FLORIILOR

Le mulțumesc din suflet tuturor celor care m-au felicitat astăzi, de ziua numelui, în această duminică sfântă a Floriilor.
Doresc să îi mulțumesc public domnului prof. dr. George Coandă, istoric și președintele UZPR Filiala Dâmbovița, care, aflat încă în stare de recuperare, mi-a transmis un mesaj telefonic deosebit. De asemenea, îi mulțumesc domnului General Mircea Chelaru, care și-a făcut timp să îmi transmită un mesaj special în această zi.
Recunoștința mea se îndreaptă către:
►Redacția Revistei „Litere”;
►Societatea Scriitorilor Târgovișteni;
►Editura Bibliotheca Târgoviște;
►Scriitorul Constantin Voicu.
Îi mulțumesc domnului Nicolae Tomescu pentru videoul minunat, precum și fostului director al Direcției Silvice Dâmbovița, inginerul Petre Marin, pentru frumosul mesaj video. Gânduri de mulțumire transmit doamnei Ileana Pascu (SST Târgoviște), domnului Constantin Asofronie, doamnei Iri Belle, domnului Niculae Popa și domnului Marinică, un colaborator deosebit.
Doresc să mulțumesc, de asemenea, domnului profesor Enache Dumitru din Curtea de Argeș, Bibliotecii Moțăieni Dâmbovița, fostului director al Crucii Roșii Dâmbovița, domnul Popescu, precum și doamnei Mădălina Iacob.
Un gând de recunoștință se îndreaptă către domnul Nicolae Barbu, fostul primar al comunei mele natale, Valea Iașului (Argeș), către doamna Roxana Ștefan și către domnul director Liviu Nicolae din Curtea de Argeș.
Vă mulțumesc tuturor celor care v-ați gândit la mine: fiicei mele Florentina, soției mele Mirela, nepoatei mele Mihaela, doamnei Genica Năstase și conasătencei mele din Argeș, Crina Crizantina Olteanu.
Recunoștința mea merge către foștii colegi de facultate: Daniela Amza și Georgiana Pupezescu, dar și către prietenii și colaboratorii: Mușoiu Ștefan, Ștefan Ioniță, doamna Petre Jeanina, doamna Elena Vlad, domnul Stancu George (Pitești), doamna Neacsu Elena, ing. Sânziana Ioana Bănică Manolescu, doamna Iulia Olari și doamna Mariana Marinescu.
Toate aceste felicitări m-au bucurat nespus în timpul petrecut la o mănăstire din apropierea orașului Târgoviște, așa cum se vede în fotografia alăturată.
Mii de mulțumiri tuturor!
Scris cu drag,
FLORENŢ MOCANU

Autor Florent MOCANU

Lasa un comentariu