Ziua numelui Florenţ a fost marcată astăzi de o continuă revărsare de mesaje de bine, venite într-o zi specială de Florii, transformând această onomastică într-un moment de profundă reflecție asupra prieteniei și respectului reciproc. Țin să aduc mulțumiri sincere tuturor celor care și-au făcut timp să transmită gânduri frumoase. O recunoștință deosebită îi revine domnului Constantin Dumitru, filosof și General Editor la Top Business din București, domnului lector univ. dr. Ivan Vasile Ivanoff, fost secretar general al județului Dâmbovița, precum și distinsei doamne Mihaela Sandu, fostă jurnalistă la Radio Minisat, actualmente activând în cadrul ITM Dâmbovița. De asemenea, gândurile mele de recunoștință se îndreaptă către domnul Gheorghe Richițeanu din Râmnicu Vâlcea, domnul Vasile Stan, dar și către doamna Erzsébet Bartha, distinsă fostă colegă de facultate la București, și domnul Marin Bărboiu. Nu pot omite aprecierile calde transmise de domnul dr. Jean Popescu, fost prefect al județului Dâmbovița. O mențiune specială și mulțumiri istoricului literar din Giurgiu, Emil Talianu, președinte UZPR filiala Giurgiu, pentru mesajul telefonic cald și emoționant. Îi mulțumesc, de asemenea, domnului Nicolae Sima, doamnei Eugenia Vasile, doamnei Gabriela Bacara și doamnei Petre Florina. Gândurile de bine continuă și către domnul Nicolae Iordache, pentru urările transmise de ziua numelui Florenț, dar și distinsului domn Marius Dumitru. Nu în ultimul rând, transmit mulțumiri alese doamnei Elena Cojan și doamnei Niki Nicoleta, care au completat această zi deosebită cu urările lor de bine. Tuturor, vă mulțumesc pentru prezența în viața mea și pentru căldura sufletească manifestată.
Home / Actualitate / Rezonante onomastice de Florii: O recunostinta fata de comunitatea intelectuala si prieteni


