25 iun. 2026
Ultima ora
Home / Actualitate / Alexandru Iorga a preluat oficial mandatul de primar al orasului Gaesti

Alexandru Iorga a preluat oficial mandatul de primar al orasului Gaesti

Alexandru Iorga a depus astăzi jurământul, marcând începutul oficial al mandatului său de primar al orașului Găești. Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, a subliniat că victoria categorică din alegeri reflectă dorința cetățenilor pentru o schimbare reală. Acesta l-a asigurat pe noul primar de sprijinul necondiționat al administrației județene pentru implementarea proiectelor de dezvoltare locală. „Împreună vom reface Găeștiul”, a transmis președintele CJ Dâmbovița, mulțumind localnicilor pentru încrederea acordată.

Sursă  foto:  Facebook / Corneliu Ștefan 

Autor Florent MOCANU

Lasa un comentariu