„Astăzi se împlinesc 10 ani de când a fost redeschisă Peștera Ialomiței, după ce a fost modernizată de Consiliul Județean Dâmbovița cu fonduri europene. În tot acest timp, a devenit un loc drag pentru cei care aleg să descopere frumusețile din Munții Bucegi – un obiectiv turistic ce a fost vizitat de peste 1.186.000 de iubitori ai naturii. Toți cei care ajung aici se pot bucura de o experiență unică, într-un cadru spectaculos! Vă așteptăm să vizitați Peștera Ialomiței – un loc plin de mister și povești, la peste 1.600 m altitudine!”- a anunţat Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița.


