‟Unde nu este lege, acolo nu este libertate!”
MOTTO:
“N-are prostia omeneasca margini”.
I.SLAVICI
A ieşit de sub tipar nr. 381 al publicaţiei regionale “Gazeta Munteniei”, periodic de informaţie social economică. Din cuprinsul acestei ediţii spicuim: Editorialul intitulat: Salvarea presei tipărite semnat de directorul Florenţ Mocanu, precum şi articole referitoare la: Dâmboviţa: Direcţia Silvică Judeţeană a prezentat bilanțul activităților desfășurate în semestrul I 2022, Argeș: Radu-Valeriu Perianu, prefectul județului: „Este ignorată o sentință penală”, Prahova: Ziua porţilor deschise la Rezervația Arheologică Târgșoru Vechi – ediţia a XI-a, SCM Gloria Buzău: Lot complet pentru sezonul 2022 – 2023, Brăila: S-a constituit Comisia de constatare a pagubelor la culturile agricole generate de seceta pedologică, Călărași: Eveniment național de diseminare a Proiectului SinCE-AFC, Crucea Roşie Română a împlinit 146 de ani în slujba binelui, Giurgiu: În comuna Stăneşti a fost dată în folosință o nouă platformă comunală, finanțată de MMAP, Teleorman: Plan de acțiune în domeniul drogurilor pentru perioada 2022 – 2026, Medicii de familie pot renova și dota cabinetele cu fonduri din PNRR, “Copiii muntelui” Dâmbovița, prima acțiune informativ-recreativă desfășurată de jandarmii montani.
“GAZETA MUNTENIEI” – ziarul tuturor muntenilor!






